Kerk geopend op 10 september i.v.m. Open Monumentendag

In het weekend van 9 en 10 september vindt in Nederland weer de Open Monumentendag plaats. Religieus erfgoed zoals kerken zijn monumenten die rijk zijn aan kunst, rituelen en tradities. Het afnemende aantal actieve gelovigen en religieuzen zet het voortbestaan van veel kloosters en kerken echter onder druk. Met als gevolg dat een groot aantal kerken voor de eredienst gesloten wordt, er komt een herbestemming of soms dreigt zelfs sloop van de kerk. Gelukkig zijn er ook positieve geluiden. Zo ontstaan nieuwe geloofsgenootschappen en groeit de aandacht voor het belang van de kerkgebouwen met hun vaak prachtige interieurs en verhalen.

Op zondag 10 september is de Petrus en Pauluskerk, Dorpsstraat 20 in Bergen, opengesteld van 11.00 tot 17.00 uur. U kunt de prachtige fresco’s van Min bekijken, het imposante priesterkoor en genieten van de weldadige rust van het kerkgebouw. Vrijwilligers zijn aanwezig om uw vragen te beantwoorden. Weet u welkom!

 

Terug