Actie Stichting Present: wees een lichtpuntje voor anderen

De periode naar Kerstmis kan voor sommige mensen een eenzame periode zijn. De omstandigheden rondom corona maken daarbij alles nog moeilijker voor veel mensen.

Terwijl Kerstmis een tijd is waarin we extra naar elkaar kunnen omkijken en door een klein gebaar lichtpuntjes voor iemand kunnen zijn. Daarom organiseert Stichting Present Alkmaar de kerstengel actie in de Adventstijd. Met als doel: “Het stimuleren van het omzien naar elkaar en het bevorderen van de onderlinge verbondenheid in de periode naar Kerstmis toe in de gemeente Alkmaar e.o.“

Hoe ben je dan een lichtpuntje? In de vier weken voorafgaand aan Kerstmis (de Adventstijd) breng je als ‘kerstengel’ ten minste 1 of 2 x in de week een presentje, verrassing of attentie bij mensen die een steuntje in de rug kunnen gebruiken. Het gaat om een klein gebaar of attentie en alle met in achtneming van de Coronamaatregelen. Bijvoorbeeld door een kaartje te sturen, een verrassing aan de deur te hangen, wat lekkers te bakken, een tekening te maken, een tekst door te geven, kortom alles wat een engel kan bedenken. Een kerstengel voegt aan elke attentie een kaartje met de tekst ‘een presentje van uw kerstengel’ (deze ontvangt u via Stichting Present). Een engel mag ook contact maken, bellen, op afstand een praatje maken (volgens de RIVM richtlijnen). Het gaat om het gebaar en zeker niet om de hoeveelheid of dure dingen.

Wie komt er in aanmerking voor het ontvangen van lichtpuntjes van een kerstengel? Ouderen, jongeren, kinderen, zieken en gezonden, stille peinzers en drukke baasjes, verdrietige en opgewekte types. Gewoon iedereen die om wat voor reden dan ook extra aandacht verdient! Denk bijvoorbeeld eens aan een oudere mevrouw die vaak alleen is, een jonge moeder die alleen voor het runnen van haar gezin staat, je buurman waar je nooit bezoek ziet, een weduwnaar die het eenzaam vindt na het overlijden van zijn vrouw, een jonge man die herstellende is van een burn-out, een jonge vluchteling, een dakloze en ga zo maar door…

Vanwege de privacy en de wetgeving AVG mogen er geen persoonsgegevens worden vastgelegd. Als iemand wordt aangemeld als Ontvanger van kerstengel-presentjes wordt er een brief gestuurd naar zijn of haar adres met de uitleg van de actie. Vinden ontvangers het niet prettig, dan kunnen ze dat dus altijd aangeven.

Onze parochie wil namens Stichting Present uw aandacht vragen voor deze actie. Wilt u meedoen? Dan kunt u zich aanmelden als kerstengel via stichtingpresent.nl/alkmaar/kerstengelen-gezocht/

Terug